rozklej to sam! – czyli jak rozbić stare meble nie używając młotka

A dziś pokażemy Wam jak bez specjalistycznych narzędzi i w domowym zaciszu rozbić nierozbijalne części mebli

A do tego zabiegu potrzebna będzie nam tylko …. gorąca WODA !

Większość elementów starych mebli łączona była klejem kostnym, czyli naturalnym spoiwem pozyskiwanym z kości zwierząt. Taki klej w postaci granulatu, podgrzany z wodą, tworzy mocny łącznik, który bardzo dobrze wiąże elementy drewniane, oraz fornir z fornirowaną powierzchnią.
Jedynym minusem tegoż specyfiku jest jego brak odporności na gorącą wodę, więc gdy chcemy pozbyć się starego forniru, lub rozkleić małe elementy używamy właśnie jej
Poniżej przedstawimy Wam pokrótce (językiem obrazkowym) alternatywną metodę rozbijania małych elementów drewnianych na przykładzie koronki orzechowego, eklektycznego krzesła.

1.

1 klej

2.

2klej

3.

3klej

4.

4klej

 

 

 

Zapisz

  4 comments for “rozklej to sam! – czyli jak rozbić stare meble nie używając młotka

 1. Barbara
  11/05/2018 at 16:09

  Witam, zerwałam starą tapicerkę z krzeseł tzw.patyczaków . Chciałam na nowo powklejać nogi ponieważ wszystkie się chwieją, i tu spotkała mnie niemiła niespodzianka,nogi się chwieją ale trzymają się bardzo mocno mają wbity klin. Czy jest jakiś sposób żeby pozbyć się tego klina który jest też wklejony żeby bezpiecznie zdemontować ten nogi, czy próbować wbijać drugi klin na obwodzie nogi żeby zniwelować luz i unieruchomić nogi przepraszam ale szukam rozwiązania teraz widzę że nawet jak uda mi się jakimś sposobem wyciągnąć te nogi to nie wiem czy potem je dobrze wypoziomuję .

 2. Mellows@gma
  04/05/2018 at 04:41

  Koszmar dla vegan ten kostny material

 3. 09/09/2016 at 22:12

  I really liked your forum topic.Much thanks again. Fantastic. Sumter

 4. 29/05/2016 at 17:26

  I genuinely enjoy studying on this website, it holds good content. Never fight an inanimate object. by P. J. O’Rourke. Dziuban

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *